Anetavle for Aage og Birthe Clausen

Navneliste

Intet efternavn, <, A, [B], C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

BACH-BARGISEN, BARGISEN-BASSE, BASSE-BEENGAARD, BEENGAARD-BEKKER, [BEKSHÖFT-BERENS], BERENS-BEYERHOLM, BIEDE-BJELKE, BJELKE-BOJSEN, BOJSEN-BONDGAARD, BONDGAARD-BRAMSEN, BRAMSEN-BREJNING, BREJNING-BRUHN, BRUHN-BRØDSGAARD, BRØDSGAARD-BÆK, BÆK-BAAR


Navne

Født

Død

BEKSHÖFT
  Anne Christine født 22.12.1818, Gammel Haderslev Sogn, Haderslev Herred, Haderslev Amt døde 21.04.1904, Tømmerby, Sneum Sogn, Skast Herred, Ribe Amt
BELKOV
  Kurt
  Lizzie Jane
  Niels Sigvald født 24.10.1918, Mariagervej, Hobro Sogn, Onsild Herred, Randers Amt
  Povl Erik født 26.01.1938, Sørupvej 79, Sørup Sogn, Sunds Herred, Svendborg Amt døde København
BELOW
  ANNA von født Mecklenburg, Mecklenburg-Vorpommern, Tyskland døde før 1606
BENDGAARD
  Bodel Maria født 11.05.1795, "Bengård", Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 10.03.1863, "Bengård", Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
BENDIXDATTER
  Ann Dorthe født omkr. 1715, Kastvrå, Sommersted Sogn, Gram Herred, Haderslev Amt døde 18.09.1795, "Højen 1", Barsmark, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Kiesten født omkr. 1738, Stentoft, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 10.05.1809, "Moosgård", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
BENDIXEN
  Ann Margaretha født 21.10.1779, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Anna født omkr. 1748, Stentoft, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 14.06.1823, Stentoft, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  August født 21.04.1871, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 25.04.1929, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Bendix Georg født 06.11.1817, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 27.10.1887, "Fattighuset", Åbenrå Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Bendix født 31.03.1831, Åbenrå Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Bergitte Laurine født 03.07.1868, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 01.02.1938, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Birgitte Laurine født 25.08.1869, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 27.04.1870, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Botilla Sophia født 12.1822, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 23.10.1836, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Boy født 21.07.1792, Stentoft, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 23.04.1861, Stentoft, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Clara født 26.04.1827, Åbenrå Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 15.11.1903, Åbenrå Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Clara født 12.05.1820, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 11.05.1886, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Clara født 06.08.1784, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Dorothea født 21.10.1836, Stentoft, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 14.06.1916, Stentoft, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Georg født 09.01.1865, Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Hans født 23.03.1828, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 12.03.1888, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Hans født 17.09.1864, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Jacob Adolph født 20.08.1857, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Jacob født 18.02.1788, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 12.12.1866, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Jacob født 09.09.1855, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 03.08.1857, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Jacob født 26.03.1860, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Jacob født 29.07.1865, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 1930
  Jacobine Marie født 26.02.1826, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 24.05.1916, Åbenrå Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Jep født 21.03.1838, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 05.01.1921, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Jep født omkr. 1740, Stentoft, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 11.03.1820, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Laue Nissen født omkr. 1719, Simmersted, Maugstrup Sogn, Gram Herred, Haderslev Amt døde 19.02.1792, Simmersted, Maugstrup Sogn, Gram Herred, Haderslev Amt
  Magda født 31.08.1872, Tårbæk, Kongens Lyngby Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt døde 25.07.1951, Sankt Josephs Hospital, Helligkors Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt
  Maren Rebecca født 14.03.1814, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 08.04.1854, Åbenrå Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Margreth født omkr. 1745, Stentoft, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 14.12.1831, "Duborg", Dyrhave, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Margretha Marie født 03.11.1873, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 22.08.1956, Løgumkloster Sogn, Tønder, Højer og Lø Herred, Tønder Amt
  Marie Kathrine født 14.03.1919, Bjert By, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 2000
  Marie Magdalene Benedikte født 31.08.1872, Tårbæk, Kongens Lyngby Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt døde 25.07.1951, Sankt Josephs Hospital, Helligkors Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt
  Nis født 18.05.1790, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Nis født Stentoft, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Theora født 13.06.1835, "Stolliggård I", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 04.02.1914, "Dalholt", Barsmark, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Thyr født 30.01.1775, Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
BENDSEN
  Bendine Mariane født 13.01.1807 døde 12.02.1888, Københavns Alm. Hospital, Amaliegade, København
BENDTSDATTER
  Abelona født 24.07.1761, Stenderup, Sønder Stenderup Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 03.02.1841, Varmark, Sønder Stenderup Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Catharina født 11.06.1758, Stenderup, Sønder Stenderup Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 20.10.1822, Sønder Stenderup Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
BENDTSEN
  Christen født 02.10.1764, Stenderup, Sønder Stenderup Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 25.11.1838, Stenderup, Sønder Stenderup Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Peter født 01.03.1767, Stenderup, Sønder Stenderup Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 25.03.1830, "Gl. Ålegård" før udflytning, Stenderup, Sønder Stenderup Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
BENGARD
  Anna Katherine født 1903, Exira, Audubon, Iowa døde 1999, Exira, Audubon, Iowa
  Cynthia Elizabeth født 01.12.1901, Exira, Audubon, Iowa døde 06.06.1993, Exira, Audubon, Iowa
  Edwin Frederik født 27.03.1896, Brayton, Audubon, Iowa døde 02.03.1968, Exira, Audubon, Iowa
  Esta Louise født 02.01.1906, Exira, Audubon, Iowa døde 07.04.1994, Exira, Audubon, Iowa
  Hans Joergen født 08.01.1859, Dalby Mark, Dalby Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 1925, Exira, Audubon, Iowa
  John G. født 14.07.1898, Brayton, Audubon, Iowa døde 26.08.1970, Exira, Audubon, Iowa
  John Jørgen født 14.07.1898, Brayton, Audubon, Iowa døde 26.08.1970, Exira, Audubon, Iowa
  Kathryn født 1903, Exira, Audubon, Iowa døde 1999, Exira, Audubon, Iowa
  Louis Kristian født 15.05.1894, New York City, New York State, USA døde 01.10.1972, Exira, Audubon, Iowa
  Marie Wilhelmine født 20.11.1899, Exira, Audubon, Iowa døde 16.02.1991, Exira, Audubon, Iowa
  Minnie Alma født 03.03.1910, Exira, Audubon, Iowa døde 12.1985, Exira, Audubon, Iowa
BENGTSON
  Jenny Almentine født 10.11.1878, Sundby Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt døde 20.01.1953, Sankt Josephs Hospital, København
BENGAARD
  Agnes Ulrikke født 01.09.1892, Englandsgade, Esbjerg Sogn, Skast Herred, Ribe Amt døde 1990
  Anders Christian
  Anders Petersen født 13.11.1873, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde Amerika
  Andrea Margrethe født 10.06.1870, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 13.01.1913, Jordrup Mark, Jordrup Sogn, Anst Herred, Ribe Amt
  Andreas Peter født 22.07.1875, "Agtrupskovgård", Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 23.01.1969, København
  Andrew født 13.11.1873, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde Amerika
  Anette Skov
  Anna Cathrine født 05.06.1872, "Bengård", Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 21.05.1956, "Dalhavegård", Åstorp, Taps Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Anna Margarethe født 26.08.1811, Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 27.02.1874, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Anna Margrete født 19.11.1879, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 13.09.1953, Taulov Mark, Taulov Sogn, Elbo Herred, Vejle Amt
  Anna Marie Kathrine født 04.06.1921, "Bengård", Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 08.11.1991, Sønder Bjert, Kolding Kommune, Vejle Amt
  Anne Maria Kaastrup
  Anne Marie
  Anne Marie født 06.05.1952, Kolding Sygehus, Sankt Nicolai Sogn, Brusk Herred, Vejle Amt døde 04.12.1952, Kolding Sygehus, Sankt Nicolai Sogn, Brusk Herred, Vejle Amt
  Anne Mogensdatter født 07.04.1853, Binderup Mark, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 10.08.1935, Vestergade 77, Silkeborg, Silkeborg Sogn, Gjern Herred, Skanderborg Amt
  Anton Petersen født 14.11.1880, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 26.12.1965, Santa Cruz, Santa Cruz County, California, USA
  Arthur Edward født 18.08.1910, Alameda, Alameda, Californien døde 19.06.1994, Castro Valley, Alameda, Californien
  Bodel Katrine født 10.09.1899, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 04.02.1916, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Bodil Espersen
  Bodild Marie født 29.07.1868, "Bengård", Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 07.01.1945, "Agtrup Østergård", Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Carl Christian født 13.04.1875, "Kongens Hørgård", Stenderupskov, Sønder Stenderup Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 08.11.1944, "Alderdomshjemmet", Odense Ansgar Sogn, Odense Herred, Odense Amt
  Carsten Skov
  Cathrine Dorothea født 26.09.1875, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 25.12.1902, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Christian A. født omkr. 1908
  Christian Carl Petersen født 21.03.1876, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde Amerika
  Christiana Louise født 17.10.1797, Sankt Petri Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt døde 26.12.1797, Sankt Petri Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt
  Else Margrethe Kaastrup født 12.10.1905, Balling Skole, Balling Sogn, Rødding Herred, Viborg Amt døde 18.05.1967, Volling Sogn, Hindborg Herred, Viborg Amt
  Erik født 04.02.1922, Heilsgade 4, 4. t.h., Kristkirkens Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt
  Esther Marie Kaastrup født 12.10.1905, Balling Skole, Balling Sogn, Rødding Herred, Viborg Amt døde 1986, Viborg Kommune, Viborg Amt
  Frederik født 12.04.1865, Dalby Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 06.12.1937, Balling By, Balling Sogn, Rødding Herred, Viborg Amt
  Frederik
  Georg Jeppe Nissen født 10.04.1909, "Bengård", Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 1.1984, København
  Gerda
  Grethe født 26.08.1811, Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 27.02.1874, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Hanne Skov
  Hans Jessen født 23.04.1877, "Bengård", Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 27.01.1948, "Langholtgård", Bjert, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Hans Jørgen
  Hans Jørgensen
  Hans Nissen født 05.10.1910, "Langholtgård", Bjert, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 21.11.1991, Sønder Bjert, Kolding Kommune, Vejle Amt
  Hans Peder
  Hazel Ruth født 15.02.1913, Oceana, San Luis Obispo, Californien døde 07.04.2004, Hayden, Kootenai, ID
  Helge Kaastrup født 25.01.1901, Balling Skole, Balling Sogn, Rødding Herred, Viborg Amt døde 05.02.1989, <Volling Kirkegård, Volling, Spøttrup Kommune, Viborg Amt>
  Herbert W. født 31.01.1905, San Benito, San Benito, Californien døde 03.02.1976, Hollister, San Benito, Californien
  Herluf Kaastrup født 21.01.1904, Balling Skole, Balling Sogn, Rødding Herred, Viborg Amt døde 15.02.1982, Balling, Spøttrup Kommune, Viborg Amt
  Holger født 08.05.1945, Nyvej 1, Viborg Søndre Sogn, Nørlyng Herred, Viborg Amt døde 19.09.2018, Varde, Varde Kommune, Region Syddanmark
  Jens Olrik Kaastrup født 13.08.1899, Balling Skole, Balling Sogn, Rødding Herred, Viborg Amt døde 09.11.1967, Silkeborg
  Jens Petersen født 17.07.1870, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 10.04.1940, King City, Monterey County, California, USA
  Jensine Karen Line Kirstine født 29.03.1878, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Jeppe Christian født 27.09.1902, "Agtrup Østergård", Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 28.02.1972, "Agtrup Østergård", Sønder Bjert, Kolding Kommune, Vejle Amt
  Jeppe Nissen født 10.04.1909, "Bengård", Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 1.1984, København
  Johannes Kragh
  JÜRGEN JÜRGENSEN født 28.10.1784, Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 13.05.1847, Dalby Mark, Dalby Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Jørgen Espersen
  Jørgen Jensen født 26.08.1811, Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 09.10.1811, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Jørgen Jørgensen født 31.08.1887, Søndre Landevej, Kolding Sankt Nicolai Sogn, Brusk Herred, Vejle Amt døde 31.08.1887, Søndre Landevej, Kolding Sankt Nicolai Sogn, Brusk Herred, Vejle Amt
  Jørgen Jørgensen født 20.09.1888, Kolding Sankt Nicolai Sogn, Brusk Herred, Vejle Amt døde 01.10.1931, Sankt Josephs Hospital, Esbjerg
  Jørgen Jørgensen født 27.01.1924, Elektricitetsværket, Bramming Sogn, Gørding Herred, Ribe Amt døde 05.02.2005, Smerupvej 27A, Karise
  Jørgen Kaastrup født 24.05.1898, Balling Skole, Balling Sogn, Rødding Herred, Viborg Amt døde 13.03.1975, Roslev, Sallingsund Kommune, Viborg Amt
  Jørgen født 27.01.1924, Elektricitetsværket, Bramming Sogn, Gørding Herred, Ribe Amt døde 05.02.2005, Smerupvej 27A, Karise
  Jørgen
  Karen Emilie født 29.12.1889, Esbjerg Sogn, Skast Herred, Ribe Amt døde 27.06.1975, Esbjerg
  Karen Petersen født 11.01.1843, Bjert, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 27.01.1917, Kolding Sygehus, Sankt Nicolai Sogn, Brusk Herred, Vejle Amt
  Kenneth H. født omkr. 1906
  Kirsten Liselotte født 25.09.1953, Sankt Josephs Hospital, Helligkors Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt døde 05.08.2019
  Kirsten Maria
  Kirsten født 02.06.1916, Bredgade 56, Brønderslev Sogn, Børglum Herred, Hjørring Amt døde 09.09.2001
  Knud Frederik født 21.12.1926, Krejbjerg Sogn, Rødding Herred, Viborg Amt døde 24.11.2004, Krejbjerg, Spøttrup Kommune, Viborg Amt
  Knud født 02.12.1912, "Bengård", Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 10.01.2002, Sønder Bjert, Kolding Kommune, Vejle Amt
  Kristian Hansen født 12.07.1891, Esbjerg Vor Frelser Sogn, Skast Herred, Ribe Amt døde 08.04.1892, Danmarksgade, Esbjerg Vor Frelser Sogn, Skast Herred, Ribe Amt
  Kristian Hansen født 16.02.1894, Esbjerg Sogn, Skast Herred, Ribe Amt
  Louise Marie født 14.11.1886, Kolding Sankt Nicolai Sogn, Brusk Herred, Vejle Amt døde 11.03.1957, Centralsygehuset, Esbjerg Vor Frelser Sogn, Skast Herred, Ribe Amt
  Louise født 22.04.1894, Balling Skole, Balling Sogn, Rødding Herred, Viborg Amt døde 10.02.1981, Balling, Spøttrup Kommune, Viborg Amt
  Lovise født 22.04.1894, Balling Skole, Balling Sogn, Rødding Herred, Viborg Amt døde 10.02.1981, Balling, Spøttrup Kommune, Viborg Amt
  Magnus Petersen født 16.10.1878, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 01.03.1949, King City, Monterey County, California, USA
  Margaret M. født omkr. 1910
  Maria Jørgine født 15.01.1851, Vonsild Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 17.04.1886, Fløjbjerg, Ødis Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Marie født 14.11.1886, Kolding Sankt Nicolai Sogn, Brusk Herred, Vejle Amt døde 11.03.1957, Centralsygehuset, Esbjerg Vor Frelser Sogn, Skast Herred, Ribe Amt
  Mette Jenses født 16.08.1810, Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 23.04.1877, "Høkkelbjerg Fattiggård", Taps Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Mette Kirstine Petrine født 31.08.1881, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 17.03.1894, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Minerva C. født omkr. 1909, Californien
  Niels Mogensen Petersen født 27.08.1873, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde Amerika
  Nis Petersen født 08.04.1901, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 28.03.1915, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Nis Sørensen født 12.07.1871, "Agtrupskovgård", Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 14.07.1871, "Agtrupskovgård", Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Peter Andersen født 07.10.1871, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 24.02.1930, Agtrupskov, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Peter Nissen født 01.05.1921, "Agtrupskovgård", Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Peter født 08.08.1864, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 1929, Racine, Racine County, Wisconsin
  Preben født 15.06.1940, "Bengård", Agtrup, Sønder Bjert Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 05.09.2021, Kolding
  Ralph E. født 11.11.1902, Californien
  Roy Almon født 27.09.1906, San Benito, San Benito, Californien døde 23.07.1978, San Benito, San Benito, Californien
  Sigrid Møller
  Van W. født omkr. 1918
  William T. født omkr. 1900, Californien
  Aage Kaastrup født 12.08.1896, Balling Skole, Balling Sogn, Rødding Herred, Viborg Amt døde 06.10.1981, Krejbjerg, Spøttrup Kommune, Viborg Amt
  Aage født 15.03.1940, Nyvej 1, Viborg Søndre Sogn, Nørlyng Herred, Viborg Amt døde 04.12.1985, <Skødstrup Kirkegård, Skødstrup, Århus Kommune>
BENKJER
  Ingrid født 28.03.1943, Amtssygehuset, Gammel Haderslev Sogn, Haderslev Herred, Haderslev Amt døde 11.12.2021, Fjelstrup, Haderslev Kommune, Region Syddanmark
  Marie Helene
  Tove
  Wilhelm født 29.12.1909, Over Åstrup, Åstrup Sogn, Haderslev Herred, Haderslev Amt døde 18.11.1990, Fjelstrup, Christiansfeld Kommune, Sønderjyllands Amt
BENNEDSDATTER
  Karen født 29.05.1833, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt døde 22.04.1834, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt
  Karen født 11.11.1791, Oksbøl, Ål Sogn, Vester Horne Herred, Ribe Amt
  Mette født 19.10.1727, Janderup Sogn, Vester Horne Herred, Ribe Amt døde 1.1798, Janderup Sogn, Vester Horne Herred, Ribe Amt
  Mette født 22.10.1797, Oksbøl, Ål Sogn, Vester Horne Herred, Ribe Amt
BENNEDSEN
  Anne Marie født 21.06.1853, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt døde 15.06.1947, "Benediktegården", Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt
  Anne Mathilde født 28.07.1861, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt
  Bendix født 24.01.1880, Øster Gasse, Skærbæk Sogn, Hviding Herred, Tønder Amt døde 27.02.1944, Sønderborg Sogn, Als Sønder Herred, Sønderborg Amt
  Benned Jeppesen født 18.03.1827, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt døde 24.09.1885, Toftlund, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt
  Benned født 04.05.1801, Oksbøl, Ål Sogn, Vester Horne Herred, Ribe Amt døde 20.12.1863, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt
  Bodil Marie født 26.07.1850, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt
  Bodil Marie født 14.04.1858, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt døde 07.01.1875, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt
  Caroline født 25.09.1837, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt døde 30.03.1877, Abild Sogn, Tønder, Højer og Lø Herred, Tønder Amt
  Jeppe født 06.12.1789, Oksbøl, Ål Sogn, Vester Horne Herred, Ribe Amt
  Johanne Kjestine født 13.06.1841, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt døde 28.05.1842, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt
  Johanne født 04.12.1838, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt døde 10.04.1840, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt
  Johannes født 20.10.1842, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt døde 23.02.1843, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt
  Mads født omkr. 1792, Kokspang, Hostrup Sogn, Skast Herred, Ribe Amt døde 02.01.1838, Fovslet Mark, Ødis Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt
  Mette Kjestine født 25.03.1840, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt døde 15.05.1841, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt
  Mette Marie født 10.11.1830, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt døde 18.01.1865, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt
  Nis Jørgensen født 17.07.1859, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt døde 17.04.1931, Vester Strandgade 14, Ringkøbing Sogn, Hind Herred, Ringkøbing Amt
  Peder Christian født 09.02.1835, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt
  Peder Christian født 05.10.1794, Oksbøl, Ål Sogn, Vester Horne Herred, Ribe Amt
  Peter Nicolay født 14.10.1829, Pughøj, Toftlund Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt døde 17.02.1904, Abild Sogn, Tønder, Højer og Lø Herred, Tønder Amt
  Sonja
BENNEKE
  Maren født 19.03.1819, Bæk, Nustrup Sogn, Gram Herred, Haderslev Amt døde 08.08.1908, Gammel Haderslev Sogn, Haderslev Herred, Haderslev Amt
BENNETSDATTER
  Abelonne Kierstine født 3.1799, Ødsted, Ødsted Sogn, Jerlev Herred, Vejle Amt døde 06.08.1849, Sødover Mark, Nørup Sogn, Tørrild Herred, Vejle Amt
BENNETSEN
  Maren født 19.03.1819, Bæk, Nustrup Sogn, Gram Herred, Haderslev Amt døde 08.08.1908, Gammel Haderslev Sogn, Haderslev Herred, Haderslev Amt
BENNETZEN
  Anna Catrina født 11.1796, "Skovgård", Gram Sogn, Frøs Herred, Haderslev Amt døde 14.03.1857, "Løjt Kloster 20", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Anna Christine født 28.04.1910, "Kristiansdal", Søst, Rise Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Anne Cathrine født 11.1796, "Skovgård", Gram Sogn, Frøs Herred, Haderslev Amt døde 14.03.1857, "Løjt Kloster 20", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Bendix født 24.01.1880, Øster Gasse, Skærbæk Sogn, Hviding Herred, Tønder Amt døde 27.02.1944, Sønderborg Sogn, Als Sønder Herred, Sønderborg Amt
  Bendix
  Bente
  Bertel Hohlmann født 17.08.1919, Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Christine født 24.07.1923, Dybvighoved, Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Erik Hohlmann
  Hans Christian født 04.12.1912, "Kristiansdal", Søst, Rise Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 20.08.1985, Løjt, Åbenrå Kommune, Sønderjyllands Amt
  Kaj
BENTHIEN
  Carl Friderich Wilhelm født 21.11.1870, Vedsted Sogn, Gram Herred, Haderslev Amt døde 01.12.1870, Vedsted Sogn, Gram Herred, Haderslev Amt
  Charles
  Dorothea Caroline Helene født 16.11.1865, Vedsted Sogn, Gram Herred, Haderslev Amt
  Elisabeth
  Enevold Christensen Anker født 02.01.1867, Vedsted Sogn, Gram Herred, Haderslev Amt
  Jacobine Dorothea Catharine født 23.08.1864, Vedsted Sogn, Gram Herred, Haderslev Amt
  Kate
  Martin
  Morten Heinrich født 30.05.1869, Vedsted Sogn, Gram Herred, Haderslev Amt
BENTHIN
  Carl Friderich Wilhelm født 09.06.1832, Hytterkobbel, Vedsted Sogn, Gram Herred, Haderslev Amt døde USA
  Helena Dorthea Marie født 02.04.1835, Hytterkobbel, Vedsted Sogn, Gram Herred, Haderslev Amt døde 09.02.1884, Kiel, Slesvig-Holsten
  Martin Heinrich født omkr. 1805, Ahrensbök, Slesvig-Holsten, Tyskland
BENTLEY
  Ann Catherine
  Charles Frederick født 14.03.1914, Cambridge, Middlesex County, Massachusetts, USA døde 12.04.2008, Edmonton, Alberta, Canada
  Theodore Carl
BENTSDATTER
  Anna Kirstine
BENTSEN
  Christine Frederikke født 10.12.1860, Vester Hjerndrup, Hjerndrup Sogn, Sønder Tyrstrup Herred, Haderslev Amt
  Marie Sophie født 14.01.1856, Tyrstrup Sogn, Sønder Tyrstrup Herred, Haderslev Amt
  Rasmus Petersen født 14.01.1864, Vester Hjerndrup, Hjerndrup Sogn, Sønder Tyrstrup Herred, Haderslev Amt
BENTZEN
  Alfred Emil født 20.07.1896, "Styvelgård", Jelling Sogn, Tørrild Herred, Vejle Amt
  Bendine Mariane født 13.01.1807 døde 12.02.1888, Københavns Alm. Hospital, Amaliegade, København
  Christopher Adrian Engelbrecht født 18.07.1790, Helsingør Sankt Olai Sogn, Lynge-Kronborg Herred, Frederiksborg Amt døde 28.06.1867, Hillerød Sogn, Lynge-Frederiksborg Herred, Frederiksborg Amt
  Peter Petersen født 17.02.1852, Høkkelbjerg, Tyrstrup Sogn, Sønder Tyrstrup Herred, Haderslev Amt
BENTZON
  Christopher Adrian Engelbrecht født 18.07.1790, Helsingør Sankt Olai Sogn, Lynge-Kronborg Herred, Frederiksborg Amt døde 28.06.1867, Hillerød Sogn, Lynge-Frederiksborg Herred, Frederiksborg Amt
  Christopher Adrian Ernst Weis født 02.06.1929 døde 01.01.2013
  Ellen Sophie født 09.01.1866, Garnisons Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt døde 28.01.1948, Københavns Sygehjem, Ordrupvej 30, Ordrup Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt
  Jørgen Liebenberg født 14.02.1897, Ewaldsgade 7, Helligkors Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt døde 09.07.1951, Folehavevej 23, Hørsholm Sogn, Lynge-Kronborg Herred, Frederiksborg Amt
  Lars Larsen født 27.03.1833, Assens Sogn, Båg Herred, Odense Amt døde 27.06.1893, Ewaldsgade 7, Helligkors Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt
  Michael Frederik Liebenberg født 21.04.1834, Assens Sogn, Båg Herred, Odense Amt døde 23.09.1910, Garnisons Sygehus, Garnisons Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt
  Povl født 31.08.1858, Vor Frue Sogn, Sokkelund Herred, Københavns Amt døde 09.02.1943, Kystvej 6, Hornbæk Sogn, Lynge-Kronborg Herred, Frederiksborg Amt
  Viggo Drachmann
BENZEN
  Peder Pedersen født 28.03.1827, Høkkelbjerg, Tyrstrup Sogn, Sønder Tyrstrup Herred, Haderslev Amt døde 27.08.1910, Bleggården, Kolding Sankt Nicolai Sogn, Brusk Herred, Vejle Amt
BERDIIN
  Morten Jensen født 06.06.1867, Hejls, Hejls Sogn, Nørre Tyrstrup Herred, Vejle Amt døde 16.05.1956, Fjelstrup Sogn, Sønder Tyrstrup Herred, Haderslev Amt
BERENDT
  Emilie Petrea født 18.09.1867, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Hans født 18.09.1865, "Bjerget 1", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Hendrich født 11.06.1803, Geestrup, Agerskov Sogn, Nørre Rangstrup Herred, Haderslev Amt døde 30.04.1856, "Bjerget 1", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Mette Helene født 05.10.1863, "Bjerget 1", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Peter født 14.08.1838, "Bjerget 1", Stollig, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
BERENDTSEN
  Helene født 12.04.1877, Kolding Sankt Nicolai Sogn, Brusk Herred, Vejle Amt
BERENS
  Anna Margretha født omkr. 1725, "Tyske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 28.03.1812, Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Ellen født 15.04.1786, "Danske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 26.02.1860, Barsmark, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Eschel født omkr. 1721, "Tyske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 07.11.1772, "Tyske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Eskel Jensen født 05.03.1786, "Tyske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 04.07.1838, "Tyske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Hanna født omkr. 1751, "Danske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 05.09.1825, "Nørre Jakobsgård", Barsmark, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Hans født omkr. 1754, "Danske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 02.05.1786, "Danske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Jesper født 03.12.1783, "Danske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 21.03.1788, "Danske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Jochim Jacob døde 1743, "Tyske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Johann Caspar født 24.12.1777, "Danske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 14.05.1792, "Danske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt
  Johann Caspar født omkr. 1718, "Tyske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt døde 14.10.1766, "Danske Kro", Løjt Kirkeby, Løjt Sogn, Rise Herred, Åbenrå Amt


Intet efternavn, <, A, [B], C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

BACH-BARGISEN, BARGISEN-BASSE, BASSE-BEENGAARD, BEENGAARD-BEKKER, [BEKSHÖFT-BERENS], BERENS-BEYERHOLM, BIEDE-BJELKE, BJELKE-BOJSEN, BOJSEN-BONDGAARD, BONDGAARD-BRAMSEN, BRAMSEN-BREJNING, BREJNING-BRUHN, BRUHN-BRØDSGAARD, BRØDSGAARD-BÆK, BÆK-BAAR

Hjem | Indholdsfortegnelse | Efternavne | Navneliste

Denne hjemmeside blev lavet 06.06.2022 med Legacy 9.0 fra MyHeritage; indholdsophavsret og vedligeholdelse af bellevue250(snabela)gmail.com